Jak pobrać fakturę z Facebooka?

utworzone przez dais | 2022-04-22 | Social media

Reklamy na Facebooku dają możliwość dotarcia do szerokiej i precyzyjnie stargetowanej grupy odbiorców. Dzięki nim możemy promować swoje produkty czy usługi, budować rozpoznawalność marki i gromadzić społeczność wokół naszej firmy.  Jeśli chcesz reklamować się na Facebooku pamiętaj, że wiąże się to z opłatami z których możesz się potem rozliczyć za pośrednictwem dokumentu, jakim jest faktura. Facebook umożliwia jej pobranie bezpośrednio ze swojego konta biznesowego. W tym artykule dowiesz się, gdzie znaleźć i jak pobrać fakturę z Facebooka.

Czy Facebook wystawia faktury za reklamę?

Reklamę na Facebooku możemy ująć w kosztach prowadzonej działalności gospodarczej. Rzecz jasna, będzie nam do tego potrzebny dowód płatności, jakim jest faktura. Facebook umożliwia jej pobranie w zasadzie jednym kliknięciem. Wcześniej natomiast należy ustawić w serwisie dane rozliczeniowe firmy (o tym, jak to zrobić, także przeczytasz poniżej).

Warto mieć świadomość tego, że dokonując płatności za reklamy, cyklicznie będziemy otrzymywać potwierdzenia wystawiane przez Facebook. Zawarte w nich są informacje dotyczące wydanej kwoty, obciążeń rachunku oraz szczegółowych wyników, jakie uzyskały nasze reklamy. Nie będą to jednak dowody podstawy rozliczenia, czyli faktury, a jedynie statystyki, które pomogą nam ulepszać w przyszłości nasze kampanie.

Jak w takim razie uzyskać fakturę VAT? Aby to zrobić, będziemy musieli uzupełnić dane naszej firmy w Menedżerze Reklam, które będą podstawą do utworzenia faktury przez Facebook.

Facebook faktura za reklamę – jak ustawić dane rozliczeniowe firmy?

Abyśmy mieli możliwość pobrania faktury za nasze działania reklamowe na Facebooku, musimy uzupełnić dane rozliczeniowe firmy w Menedżerze Reklam.

Jak wejść do Menedżera Reklam na Facebooku?

Wykonaj poniższe kroki:

 1. Wejdź do Business Suite lub na stronę https://business.facebook.com/ 
 2. Zaloguj się na swój profil lub konto z którego prowadzisz firmowy fanpage.
 3. Po lewej stronie, na czarnym pionowym pasku, kliknij Wszystkie narzędzia (ikona trzech poziomych linii) 
 4. Na liście wybierz Rozliczenia.
 5. Po prawej stronie u góry (obok identyfikatora konta) widoczny będzie przycisk z napisem Ustawienia płatności. Wejdź w niego i u dołu strony w sekcji Informacje o firmie wybierz opcję Edytuj, a następnie uzupełnij formularz Informacje podatkowe. Drugi sposób: po wejściu w Rozliczenia, możesz też wejść w Ustawienia (ikona zębatki) na pasku po lewej stronie i otworzyć Ustawienia Płatności. Dalej postępuj jak w pierwszym sposobie – w sekcji Informacje o firmie kliknij Edytuj i wypełnij Informacje podatkowe.

Jakich danych rozliczeniowych do wystawienia faktur VAT wymaga Facebook? Faktura za reklamę będzie dostępna do pobrania po uzupełnieniu: 

 • nazwy prawnej firmy
 • adresu firmy
 • numeru NIP (podajemy go w polu Europejski identyfikator płatnika VAT)
 • danych kontaktowych.

Ważne! Jeżeli zależy nam na możliwości zaksięgowania faktur jako kosztów uzyskania przychodu, powinniśmy zaznaczyć opcję  “Tak, kupuję reklamy do celów biznesowych” w polu “Cel reklamy”.

Faktura Facebook krok po kroku – jak ją pobrać?

Jeśli dobrze ustawiliśmy dane rozliczeniowe na Facebooku, mamy możliwość pobierania faktur za prowadzone kampanie w bardzo prosty i szybki sposób. Oto jak to zrobić!

 1. Wejdź do Business Suite lub na stronę https://business.facebook.com/
 2. Po lewej stronie wybierz Wszystkie narzędzia (trzy poziome linie)
 3. Wybierz z listy Rozliczenia.
 4. Na stronie Rozliczenia znajdziesz wszystkie transakcje, które zostały przeprowadzone na Twoim koncie reklamowym oraz sprawdzisz bieżące saldo.
 5. Aby pobrać fakturę, kliknij ikonkę pobierania przy Identyfikatorze faktury VAT.

Gotowa faktura VAT pobierze się w formacie PDF. Możesz także pobrać faktury ze wszystkich transakcji jednocześnie, korzystając z przycisku Pobierz i wybrania z listy Pobierz wszystkie transakcje (PDF).

To już wszystkie nasze porady dotyczące tego, jak w obszarze faktur działa Facebook. Faktura za reklamę jest w tym serwisie rzeczywiście łatwa do pobrania. Wystarczy, że opanujemy podany wyżej sposób. Dajcie znać, czy nasze rady były dla Was przydatne!

Chcesz wejść na biznesowe podium?

Zróbmy to razem! Nasi eksperci przygotują dopasowaną strategię i zwiększą Twoją sprzedaż.