Reklama w Internecie. Poznaj najbardziej skuteczne strategie!

utworzone przez dais | 2024-03-27 | Marketing online

W czasach ogromnej konkurencyjności i wymagań rynku reklama firmy w Internecie stała się jednym z najważniejszych narzędzi w promocji produktów, usług i marek. Chcesz osiągnąć sukces w branży? Zapoznaj się z najnowszymi strategiami i trendami, które pozwalają na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców!

W tym artykule przyjrzymy się najskuteczniejszym strategiom, jakie można wykorzystać w reklamie internetowej, aby zwiększyć zasięg i konwersję. Dowiesz się, jak wykorzystać narzędzia takie jak: reklamy w Google Ads, Meta Ads, TikTok Ads, pozycjonowanie, media społecznościowe, e-mail marketing, influencer marketing a także content marketing na blogu firmowym, aby przyciągnąć uwagę użytkowników, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Poznaj tajniki skutecznej reklamy w Internecie i zacznij wykorzystywać je już dziś! 

Czym jest reklama w Internecie? 

Reklama w Internecie wykorzystuje różne narzędzia i media internetowe w celu dotarcia do jak największej liczby potencjalnych klientów. Jest to bardzo skuteczny sposób na promowanie swoich produktów lub usług w czasach, gdy większość ludzi przez kilka godzin dziennie korzysta z Internetu.

Określenie reklama online odnosi się przede wszystkim do form takich jak:

 • Google Ads, w tym filmy reklamowe w YouTube
 • Wizytówka Google
 • Facebook Ads
 • Instagram Ads
 • LinkedIn Ads
 • Pinterest Ads
 • TikTok Ads
 • SEO, tj. pozycjonowanie
 • Social media marketing
 • Content marketing na blogu firmowym
 • Influencer marketing
 • E-mail marketing

Jakie są zalety i wady reklamy w Internecie?

Zacznijmy jednak od plusów i minusów reklamy internetowej. Śmiało można powiedzieć, że stała się ona jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych. Dostępność sieci, zasięg reklam, możliwość personalizacji przekazu, precyzyjnego targetowania, czyli dotarcia do właściwych grup odbiorców oraz łatwość monitorowania efektów inwestycji to tylko niektóre z jej zalet.

Największą przewagą reklamy w sieci, znacząco wpływającą na jej skuteczność, jest to, że pozwala na dotarcie do bardzo dokładnie określonej grupy osób, która jest zainteresowana promowanym produktem lub usługą. Dzięki temu nie tylko zwiększa się skuteczność kampanii, ale także spadają jej koszty, co pozwala na prowadzenie działań reklamowych w sposób efektywny. 

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że konkurencja w sieci jest bardzo duża, a użytkownicy czasem ignorują typowe reklamy lub ograniczają ich wyświetlanie. Najważniejszą kwestią jest zatem zrozumienie i poznanie oczekiwań i potrzeb odbiorcy, aby móc dostarczyć mu treści, które będą dla niego istotne i wartościowe. Stąd skuteczna reklama w Internecie nie powinna opierać się wyłącznie na kampaniach płatnych, ale także na profesjonalnie prowadzonym pozycjonowaniu strony firmowej oraz na content marketingu na blogu i w mediach społecznościowych.

Jaka jest skuteczność reklamy w Internecie?

Statystyki pokazują, że dobrze zrealizowane kampanie internetowe są niezwykle skuteczne w dotarciu do odpowiedniej grupy odbiorców i w zwiększeniu zainteresowania danym produktem lub usługą. Reklamy w sieci przyciągają uwagę użytkowników, zwłaszcza jeśli są one personalizowane lub odnoszą się do interesujących ich tematów. Wszystko zależy jednak od jakości kampanii reklamowej, odpowiednio dobranego targetowania, formy reklamy oraz umiejętnego wykorzystania narzędzi analitycznych. 

Według badania przeprowadzonego przez IAB Polska (Raport Strategiczny Internet 2022/2023) 63% internautów uważa reklamy internetowe za skuteczne w dotarciu do zamierzonej grupy odbiorców. Ponadto, 55% z nich zwraca uwagę na reklamy, a 35% z nich podejmuje po ich zobaczeniu określone działania, takie jak odwiedzenie strony internetowej lub zakup produktu. Dodatkowo rosnący trend korzystania z urządzeń mobilnych kierunkuje konieczność dostosowywania kampanii reklamowych do różnych rodzajów ekranów i platform i tworzenia reklam mobilnych. 

Niemniej jednak, bez wykorzystania profesjonalnych narzędzi analitycznych i optymalizacji kampanii, trudno osiągnąć świetną skuteczność reklamy w sieci i wysokie zwroty z inwestycji. Z tego powodu warto polegać na wiedzy i doświadczeniu marketingowców, którzy pomogą w wyborze odpowiednich narzędzi i strategii reklamowej dla Twojej firmy. 

Reklama internetowa – rodzaje. Poznaj najskuteczniejsze narzędzia!

Wśród najskuteczniejszych narzędzi marketingu internetowego można wymienić Google Ads, media społecznościowe, pozycjonowanie, content marketing i e-mail marketing. 

Google Ads 

System reklamy stworzony przez Google pozwala na wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania, na stronach partnerów Google oraz w YouTube. Inwestowanie w ten kanał jest bardzo opłacalne i przynosi wysoki wskaźnik konwersji, bez konieczności wydawania pieniędzy w ciemno. Koszt ponosimy tylko za rzeczywiste kliknięcia (w przypadku reklam na YouTube – wyświetlenia), a także mamy pełną kontrolę nad budżetem, ponieważ sami decydujemy, ile środków chcemy przeznaczyć na daną formę reklamy. Jest to tzw. reklama PPC (Pay-Per-Click). Jakie konkretnie formaty reklamowe mamy do wyboru?

 • Reklama w sieci wyszukiwania –  aktualnie Google stara się, aby kampanie płatne były coraz bardziej eksponowane. Przykładem są linki sponsorowane widoczne na górze i na dole wyników wyszukiwania. Te reklamy są oznaczone jako „Sponsorowane”. Narzędzie to nazywane jest również reklamą tekstową i składa się z nagłówków, pola tekstu, adresu strony docelowej oraz opcjonalnego rozszerzenia reklamowania.
 • Reklama graficzna (banery) na stronach partnerskich – strony partnerskie Google dotyczą różnych tematów, takich jak wiadomości, lifestyle, zdrowie, kulinaria, np. wp.pl, pudelek.pl, onet.pl i wiele innych. Rozciągają się one na około 98% polskiego Internetu. Dzięki odpowiedniemu ukierunkowaniu reklam, można śledzić użytkowników, którzy są w naszej grupie docelowej. Graficzne reklamy Google pojawiające się w formie banerów to inaczej reklama banerowa w Internecie.
 • Reklama produktowa – doskonała dla sektora e-commerce. Reklamy są prezentowane na samej górze wyszukiwarki Google w formie zdjęć produktów, nazw, cen oraz nazw sklepów internetowych. Wymaga to odpowiedniego przygotowania produktowego feedu w Google Merchant Center. 
 • Remarketing – format reklamowy adresowany do odbiorców, którzy już mieli wcześniej styczność z daną marką (np. odwiedzili jej sklep internetowy, skorzystali z aplikacji itp.). Polega na wyświetlaniu reklam w momencie, gdy użytkownik przegląda wyniki wyszukiwania albo odwiedza witryny partnerów. Jest to narzędzie marketingowe o wysokiej skuteczności, które pozwala przypomnieć klientom o usługach lub produktach. 
 • Reklama filmowa w portalu YouTube – reklama pojawi się przed rozpoczęciem lub w trakcie oglądania filmu na platformie YouTube. Może być wyświetlana jako opcjonalna lub nieusuwalna. Ponad 16 milionów Polaków regularnie odwiedza serwis YouTube, co stwarza ogromny potencjał reklamowy. Wykorzystanie różnych form reklamy wideo w Internecie jest skutecznym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów i budowanie wśród nich świadomości marki.
 • Reklamy w Mapach Google i na Gmailu – kampanie można umiejscowić także na platformie Google Maps, która ma ogromny potencjał marketingowy, zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej. W tym przypadku reklama informuje o lokalizacji sklepu lub usług firmy i wymaga skonfigurowania wizytówki w Mapach Google. Gmail oferuje natomiast interaktywne reklamy tekstowe (reklamy displayowe), które pozwalają na promowanie np. aplikacji, zachęcając do pobrania.

Google Ads to rodzaj reklamy internetowej, która w krótkim czasie pozwala trafić do potencjalnych klientów, a także zwielokrotnić zyski ze sprzedaży. Do jej zalet należą: szybko widoczne efekty kampanii, duże szanse na wysoki zwrot z inwestycji, duża elastyczność i możliwość kontroli budżetu Twojej reklamy, a także zaawansowane możliwości targetowania i mierzenia efektywności reklamy.

Przy korzystaniu z Google Ads istotne jest precyzyjne dopasowanie słów kluczowych do zapytań klientów, ponieważ to właśnie na odpowiednie frazy będzie wyświetlała się reklama. Ma to bezpośredni wpływ na skuteczność kampanii reklamowych – zwiększa szansę na kliknięcie w nią i przekierowanie użytkownika na stronę internetową firmy. Dodatkowo odpowiedni dobór fraz poprawia także jakość ruchu na stronie, zwiększając tym samym efektywność każdej kampanii. 

Reklama w mediach społecznościowych

Platformy społecznościowe w ostatnich latach stały się niezwykle silnym narzędziem marketingowym. Statystyki pokazują, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem użytkowników i efektywnie przyciągają uwagę milionów ludzi. Dlaczego aktywność w social mediach jest niezbędnym elementem w dzisiejszym świecie marketingu? Rzućmy okiem na kilka liczb:

 • 74% użytkowników sieci korzysta z social mediów przy podejmowaniu decyzji zakupowych 
 • ponad 91% marek wykorzystuje wybrane platformy społecznościowe do promocji własnych marek i usług
 • 93% marek jest obecnych na Facebooku, a 86% korzysta z reklamy na Facebooku
 • 90% korzystających z Instagrama obserwuje w tym medium co najmniej jedną markę 
 • TikTok jest platformą, która ma najwyższe wskaźniki zaangażowania w publikowany  content
 • 25% użytkowników TikToka szukało lub dokonało zakupu produktu po obejrzeniu video go reklamującego. 

(Źródła: Digital Marketing Statistics, 2023, Wordstream; WebFX Digital Statistics, 2023)

Promocję marki w mediach społecznościowych można podzielić na działania organiczne, tzw. content marketing w mediach społecznościowych oraz płatne reklamy w social mediach. 

Działania organiczne w social mediach 

Działania organiczne polegają na tworzeniu i publikowaniu wartościowych treści dla odbiorców, których celem jest budowanie relacji i wzmocnienie zaangażowania odbiorców, a w konsekwencji zwiększenie zasięgów marki. Możemy wykorzystywać do tego formaty takie jak: posty, relacje, rolki, video, które promują tworzone przez markę treści, np. artykuły, infografiki czy też podcasty. Sam content może być:

 • edukacyjny – rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności
 • inspiracyjny – motywowanie do pozytywnych zmian
 • rozrywkowy – dostarczanie lekkich zabawnych treści
 • zakulisowy – pokazywanie zaplecza marki.

Działania organiczne mają przyciągać uwagę odbiorców w sposób naturalny, bez płacenia za reklamę. Wymaga to jednak większego zaangażowania i nakładu pracy, które jednak bardzo się opłacają, ponieważ przynoszą spore korzyści w perspektywie długofalowej. Content pozostaje w sieci i może być odnajdywany przez użytkowników w dowolnym czasie, w przyszłości, budując tym samym świadomość i autorytet marki. 

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na obecność i content marketing w mediach społecznościowych? Istotne są:

 • Wybór kanału społecznościowego, który najlepiej odpowiada na potrzeby i oczekiwania grupy docelowej
 • Dostosowanie treści do konkretnych platform oraz zapewnienie spójnego wizerunku i przekazu pomiędzy różnymi kanałami społecznościowymi
 • Opracowanie strategii social media
 • Regularne publikowanie wartościowych i interesujących treści, które zapewnią zaangażowanie użytkowników
 • Monitorowanie i analiza wyników działań, aby dostosowywać strategię i treści do potrzeb i preferencji użytkowników oraz osiągać pozytywne efekty w postaci wyższej liczby odsłon, interakcji i konwersji.

Reklamy płatne

Płatne reklamy w social mediach to forma promocji, w której firma płaci za wyświetlenie swojej treści w kanale, którym interesują się jej potencjalni klienci. Możemy wymienić tutaj platformy takie jak: Meta Ads (Facebook Ads, Instagram Ads), TikTok Ads, LinkedIn Ads, Pinterest Ads. W zależności od kanału do wyboru mamy różnorodne formaty reklamowe,  np. w przypadku:

Meta Ads (Facebook, Instagram, Messenger)

 • Obraz – umożliwia przedstawienie produktu, usługi, marki
 • Karuzela – pozwala przedstawić w jednej reklamie do 10 obrazów lub filmów – każdy z oddzielnym linkiem
 • Film – reklama wyświetla się w Aktualnościach i pozwala przyciągnąć uwagę odbiorców
 • Materiał błyskawiczny – pełnoekranowe środowisko otwierające się po wejściu w reklamę na urządzeniu mobilnym
 • Kolekcja – pozwala na wyróżnienie wielu produktów, uruchamia się jako materiał błyskawiczny

TikTok Ads:

 • In-Feed Ads – reklamy w treściach użytkowników, dzięki czemu mamy większe szanse na zainteresowanie odbiorców.
 • Brand Takeover – reklamy pełnoekranowe, które ukazują się w momencie otwarcia aplikacji.
 • Branded Hashtag Challenge – reklamy oparte na wyzwaniach związanych z hashtagiem, co zwiększa zaangażowanie użytkowników.
 • TopView Ads – reklamy wideo, które pojawiają się w górnym obszarze ekranu i są widoczne zaraz po otwarciu aplikacji.

LinkedIn Ads:

 • Sponsored Content – reklama pojawiająca się w przepływie aktualności, która zwykle zawiera obrazki, filmy lub artykuły
 • Sponsored InMail – reklama wysyłana bezpośrednio jako wiadomość do użytkownika.
 • Display Ads – reklama graficzna pojawiąjąca się na różnych stronach serwisu.
 • Text Ads – krótkie reklamy tekstowe wyświetlane w górnej części strony.

Pinterest Ads:

 • Promoted Pins – reklama, która wygląda jak zwykły pin z obrazkiem, na którym podobnie jak w innych kanałach reklamowych możemy zamieścić link do naszej strony internetowej.
 • Promoted Video Pins – reklama wideo w Pinterest.
 • Carousel Ads – reklama w formie karuzeli, w której możemy przesuwać zdjęcia, dzięki czemu możemy prezentować wyroby lub usługi w bardziej interaktywny sposób.

Zaletą płatnych reklam w social mediach jest to, że pozwalają one docierać do bardzo precyzyjnie określonej grupy odbiorców, którzy są zainteresowani daną tematyką lub produktami.

Do dyspozycji mamy szereg niezwykle dokładnych narzędzi targetujących, możliwość tworzenia grup, w tym także remarketingowych. Przy użyciu odpowiednich formatów możemy osiągnąć różne cele, na przykład pozyskiwanie leadów, aktywność, ruch na stronie itd. Dzięki temu zyskujemy większą skuteczność, sprzedaż czy zasięg.

Jednakże trzeba mieć świadomość, że reklamy w social mediach wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności, aby osiągnąć pożądane wyniki. Dlatego wiele firm decyduje się na współpracę z agencjami marketingowymi lub specjalistami od social media, którzy pomogą im w stworzeniu efektywnej kampanii reklamowej. 

Pozycjonowanie

Praktycznie 96% użytkowników Internetu w Polsce dzisiaj korzysta z wyszukiwarki Google, by szybko odnaleźć potrzebne informacje, usługi lub produkty. Dlatego pozycjonowanie to niezwykle skuteczna forma reklamy w Internecie. Pozycjonowanie korzysta z prostej zależności: im lepsza widoczność w Google, tym więcej ruchu i konwersji na stronie. Spójrzmy na statystyki. Pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania gwarantuje 31,7% współczynnika kliknięć, z kolei mniej niż 1% internautów (dokładnie 0,78%) klika na wyniki na drugiej stronie wyników. Gra jest więc warta świeczki. Dobrze wypozycjonowana strona po prostu na pewno przyciągnie klientów. 

Na czym polega pozycjonowanie? Można podzielić je na działania on-site i off-site. Te pierwsze zakładają optymalizację kodu i zawartości strony, co ma na celu dopasowanie treści do potrzeb użytkowników oraz wymagań wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie off-site to metody reklamy takie jak optymalizowanie profilu Google Moja Firma oraz zdobycie wartościowych linków zewnętrznych kierujących ruch na stronę. Można prowadzić pozycjonowanie na skalę krajową, gdzie konkurencja jest większa, a co za tym idzie koszt pozycjonowania jest wyższy, lub pozycjonowanie na poziomie lokalnym, gdzie konkurencja jest mniejsza, a usługa tańsza.

Trzeba mieć jednak świadomość, że proces pozycjonowania jest długotrwały i nie przynosi natychmiastowego efektu. Jego pozytywne wyniki pojawiają się dopiero po kilku miesiącach, w przypadku niewielkiej konkurencji – po kilku tygodniach. Niewątpliwie taka forma reklamy wymaga zaangażowania profesjonalistów SEO, którzy śledzą na bieżąco trendy we wyszukiwarce Google oraz dobierają odpowiednie strategie uwzględniające branżę oraz cel marketingowy. 

Content marketing

Tworzenie wartościowych treści to jedna z form reklamy internetowej, które świetnie działają w perspektywie długofalowej. W tym miejscu skupimy się na prowadzeniu bloga firmowego – narzędzia niedocenionego, a szkoda. Dlaczego warto w niego zainwestować? 

Po pierwsze, blog jest doskonałym narzędziem do budowy wizerunku marki i zwiększania świadomości klientów o firmie. Regularne publikowanie wartościowych treści pozwala pokazać wiedzę i profesjonalizm firmy, co przekłada się na zaufanie klientów i ich większe zainteresowanie ofertą.

Blogowanie jest również skutecznym narzędziem pozycjonowania w wyszukiwarkach, dzięki czemu firma może zyskać większą widoczność w Internecie. Atrakcyjne dla odbiorców teksty tworzone są na podstawie analizy faktycznych zapytań użytkowników sieci, a to oznacza, że dostarczają im potrzebnych informacji. Oprócz tego, zawierają odpowiednie dla Twojej marki słowa kluczowe, które na stronie pojawiają się w otoczeniu wartościowych dla algorytmów Google treści. W rezultacie, Google postrzega całą witrynę jako użyteczną i wartościową i umieszcza ją wyżej na liście wyników wyszukiwania. 

Jak prowadzić bloga firmowego?  Trzeba być konsekwentnym i cierpliwym – wyniki nie przychodzą od razu, ale regularność i wysoka jakość treści z pewnością przyciągną potencjalnych klientów i wzmocnią pozycję firmy na rynku. Najpierw należy jednak przede wszystkim określić cel i grupę docelową. Warto dbać także o jakość swoich tekstów – artykuły powinny być merytoryczne, ciekawe i wartościowe dla odbiorców. Ważne jest również, aby odpowiednio oznaczać treści (tagi i kategorie, które ułatwią czytelnikom znalezienie interesujących ich artykułów). Kolejnym krokiem jest promocja bloga – warto promować zarówno nowe, jak i archiwalne treści w mediach społecznościowych, newsletterze i w innych kanałach reklamy w Internecie.

E-mail marketing

Wysyłanie maili reklamowych do klientów lub potencjalnych klientów to narzędzie, którego sekret skuteczności tkwi w bezpośrednim dotarciu do klientów. Wystarczy wspomnieć, że 99% użytkowników poczty elektronicznej sprawdza swoją skrzynkę co najmniej 1 raz dziennie, a niektórzy wykonują tę czynność nawet kilkanaście razy dziennie, 92 % czyta e-maile regularnie, a 60% osób, które otrzymało e-maila z remarketingiem produktu, który oglądało (ale nie sfinalizowało transakcji), dokonało jego zakupu po otrzymaniu wiadomości (Optin Monster, Campaign Monitor, 2022).

Jak prowadzić e-mail marketing? Podstawą jest konsekwentne budowanie listy subskrybentów, którzy są zainteresowani otrzymywaniem naszego newslettera. Warto podawać konkretne informacje na temat tego, czego mogą oczekiwać od subskrypcji oraz jakie korzyści mogą zyskać. Newsletter powinien dostarczać wartościowych treści i unikać nachalnej reklamy. Ważne jest również dbanie o regularność wysyłki oraz osobisty kontakt z subskrybentami. Możemy wykorzystać automatyczne systemy do tworzenia spersonalizowanych wiadomości na podstawie preferencji odbiorców czy też ich zachowań zakupowych. 

Influencer marketing

Influencer marketing to strategia, która opiera się na współpracy firm z popularnymi influencerami, czyli osobami, które posiadają zaangażowaną społeczność na platformach społecznościowych takich jak Instagram, TikTok czy YouTube. Celem współpracy jest oczywiście promocja produktów lub usług marki. 

Dlaczego warto korzystać z influencer marketingu? Po pierwsze, influencerzy mają silne oddziaływanie na swoją publiczność i ich rekomendacje są często postrzegane jako bardziej autentyczne i wiarygodne niż tradycyjne reklamy. Po drugie, mają także zdolność dotarcia do określonej grupy odbiorców, co pozwala firmom na skuteczną segmentację przekazów reklamowych. Dzięki współpracy z influenceram, marka może osiągnąć większy zasięg i zainteresowanie swoim produktem lub usługą. Warto jednak pamiętać, że sukces influencer marketingu wymaga starannego wyboru influencera, który pasuje do naszej marki i ma wiarygodność w oczach naszych klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przeczytaj nasz artykuł na temat influencer marketingu.

Ile kosztuje reklama w Internecie?

Koszt reklamy w Internecie zależy od wielu czynników. W przypadku tzw. reklam aukcyjnych, tj. Google Ads oraz reklam w sieciach społecznościowych takich jak Meta, LinkedIn, TikTok Ads i in. będą to:

 • Rodzaj reklamy – koszt różni się w zależności od rodzaju reklamy, np. banner reklamowy, reklama tekstowa, reklama wideo itp.
 • Platforma reklamowa – wybór platformy reklamowej może mieć wpływ na koszt reklamy. Popularne platformy reklamowe mogą mieć różne stawki i modele opłat.
 • Rodzaj aukcji reklamowej – w aukcjach reklamowych, koszt może zależeć od konkurencji i liczby innych reklam, które są licytowane w tym samym czasie.
 • Targetowanie reklamy – jeśli reklama jest skoncentrowana na konkretne grupy docelowe o określonych cechach demograficznych lub zachowaniach online, może to wpływać na koszt reklamy.
 • Okres wyświetlania reklamy – koszt reklamy może się różnić w zależności od długości okresu wyświetlania reklamy. Niektóre platformy reklamowe oferują lepsze stawki dla długoterminowych kampanii reklamowych.
 • Jakość reklamy – czasami platformy reklamowe oceniają jakość reklam i przyznają lepsze stawki dla wysokiej jakości reklam. Reklamy o wysokim współczynniku klikalności (CTR) lub wysokiej jakości wizualnej mogą mieć niższy koszt.

Na usługi takie jak pozycjonowanie, prowadzenie mediów społecznościowych czy bloga firmowego także nie ma jednego uniwersalnego cennika reklamy w Internecie. Cena może zależeć od różnych czynników. W przypadku pozycjonowania będą to np.:

 • Konkurencyjność branży, w której działa strona internetowa – im większa konkurencja, tym większa cena za pozycjonowanie.
 • Liczba stron konkurujących o te same zapytania – im jest ich więcej, tym trudniej jest osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, co z kolei przekłada się na wyższe koszty.
 • Poziom trudności usługi, czas trwania, a także używane techniki pozycjonerskie.
 • Niektóre agencje SEO mogą również uwzględniać w kosztach dodatkowe usługi, takie jak audyty strony, optymalizacja treści czy link building. 

W przypadku prowadzenia social media (działania organiczne):

 • Częstotliwość publikacji contentu
 • Konkurencja
 • Specyfika branży
 • Poziom komplikacji treści
 • Usługi dodatkowe: moderowanie profilu, odpowiadanie na komentarze, wiadomości itp.

Natomiast jeśli chodzi o bloga firmowego, to na cenę wpłyną:

 • Częstotliwość publikacji
 • Specyfika branży i stopień komplikacji treści
 • Wytyczne SEO dot. artykułów.

Czy istnieje darmowa reklama w Internecie?

I tak, i nie. Teoretycznie można reklamować się w Internecie bezpłatnie, tj. bez korzystania z reklamy płatnej. Samodzielne prowadzenie social mediów czy bloga firmowego to w praktyce tania reklama Internecie – jedyny jej koszt to hosting, domena, ew. programy do edycji grafiki czy przygotowania treści według wytycznych SEO. Niemniej jednak, warto pamiętać, że choć reklama może być niemal darmowa, wymaga ona inwestycji czasu i wysiłku w tworzenie wartościowych treści, które przyciągną uwagę i zainteresowanie potencjalnych klientów. 

Jak reklamować się w Internecie? Samodzielnie czy z agencją?

Obie opcje mają swoje zalety i wady. Skuteczna reklama internetowa wymaga wiedzy i doświadczenia w dziedzinie marketingu online. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, samodzielne reklamowanie się może okazać trudne i mało efektywne.

W takiej sytuacji warto skorzystać z usług agencji interaktywnej, która posiada specjalistów w tej dziedzinie i pomoże opracować strategię reklamową do konkretnych celów i możliwości finansowych. Ponadto agencje reklamowe mają dostęp do zaawansowanych narzędzi, które mogą pomóc w skutecznym promowaniu naszej firmy w Internecie.

Z drugiej strony, samodzielne reklamowanie się w Internecie może być tańsze, jednak wyłącznie gdy mamy odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie marketingu internetowego. Jeśli  tego nie posiadamy, istnieje ryzyko, że nasze próby samodzielnej reklamy będą nieskuteczne, a nawet mogą przynieść straty finansowe.

Ostateczny wybór między samodzielnym działaniem a skorzystaniem z usług agencji marketingu internetowego zależy od naszych umiejętności, zasobów finansowych oraz stopnia zaawansowania naszej kampanii reklamowej. Jeśli posiadamy odpowiednie doświadczenie i narzędzia, samodzielne reklamowanie się może być dobrym rozwiązaniem. Jednak jeśli nie czujemy się komfortowo w tej dziedzinie lub chcemy uzyskać jak największą skuteczność, warto skorzystać z pomocy agencji. 

Mistrzowsko skuteczna reklama w Internecie

Jeśli nie posiadasz doświadczenia i wiedzy w zakresie reklamy online, skorzystaj z naszych usług. Nasz zespół przeprowadzi efektywne kampanie reklamowe i osiągnie dla Ciebie świetne wyniki.  Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie reklamy online, jesteśmy w stanie przeprowadzić efektywne kampanie reklamowe, które przyniosą świetne wyniki. Bez względu na to, czy potrzebujesz zwiększyć świadomość marki, generować więcej leadów, zwiększyć sprzedaż online czy też dotrzeć do nowych grup docelowych, jesteśmy gotowi pomóc!

Chcesz wejść na biznesowe podium?

Zróbmy to razem! Nasi eksperci przygotują dopasowaną strategię i zwiększą Twoją sprzedaż.